» Organizatorzy
» Patronaty honorowe
» Patronaty medialne
» Festiwal wspieraj▒
» Aktualnosci
» Konkursy
» Goscie Festiwalu
» Program festiwalu
» Wazne terminy
» Werdykty jury konkursów
» Wystawy Festiwalowe
» Festiwal aktualny

27 grudnia 2008
Zapraszamy do zapoznania si─Ö w relacjami z  ...
zobacz wiecej »



22 grudnia 2008
Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici z┼éo┼╝y┼éa wniosek  ...
zobacz wiecej »



14 grudnia 2008
O godzinie 16.00 oficjalnie zakończył się ...
zobacz wiecej »

Werdykt w konkursie "Sztuka Natury w obiektywie  -  pierwsze  do┼Ťwiadczenie"

Jury w składzie:

Przewodnicz─ůcy:

Andrzej Skowro┼äski – cz┼éonek Zwi─ůzku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) oraz Zwi─ůzku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP)

Członkowie:

Ma┼égorzata Iwanowska-Ludwi┼äska – artysta-plastyk, malarka i pisarka,

Zdzis┼éaw Preisner – cz┼éonek Explorers Club, toru┼äski podró┼╝nik i geograf,

Szczepan Burak – Dyrektor Wydzia┼éu ┼Ürodowiska i Zieleni UMT;

Piotr Tamborek – cz┼éonek Zwi─ůzku Polskich Fotografów Przyrody,

Bogus┼éaw Paw┼éowski – cz┼éonek Zwi─ůzku Polskich Fotografów Przyrody,

Leszek Wasielewski – Z-ca Dyrektora Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu ds. edukacji,

Przemys┼éaw Doboszewski –  dydaktyk O┼Ťrodka Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej OZB w Toruniu.

Kategoria wiekowa: 8 – 13 lat


 Kategoria tematyczna ro┼Ťlina [flora]

                Miejsce 1

Marek Le┼Ť "Puszysto┼Ť─ç"

Miejsce 2

Marta Kowalska "Grzyby"


 Miejsce 3

Jan Dunajski "Splecione w u┼Ťcisku"

        Kategoria tematyczna zwierz─Ö [fauna]

                

Miejsce 1


Iwo Toczewski "Przy wodopoju"

Miejsce 2

Marek Le┼Ť "Spijaj─ůcy ambrozj─Ö"

 Miejsce 3

Patrycja Pawłowska "Żaba"

        Kategoria tematyczna krajobraz

Miejsce 1

Patrycja Paw┼éowska "Bo┼╝a r─Öka nad ┼Ťwiatem"

Miejsce 2

Paulina Knut "Zielono - czerwoni"

Miejsce 3

Honorata Socha "Kiedy słońce"

Kategoria wiekowa: 14 – 19 lat

Kategoria tematyczna ro┼Ťlina [flora]

 Miejsce 1

Michał Budzyński "Niebezpieczne piękno"

 Miejsce 2

Czarek Zimoch "Kropla"

 Miejsce 3

Anna Dulińska "Jesienny witraż"

        Kategoria tematyczna zwierz─Ö [fauna]

               
 Miejsce 1

Tomasz Niedziałkowski "2"

Miejsce 2

Joanny J─Ödrzejewskiej "Narciarze wodni"

Miejsce 3

Michał Fabiszewski "O poranku"

        Kategoria tematyczna krajobraz

Miejsce 1

Michał Skałba "Świt"

 

Miejsce 2

Marcin Olszewski "Podzielono ┼Üwiat na cz─Ö┼Ťci"

Miejsce 3

Michał Budzyński 'Piękne i groźne"

Werdykt w Ogólnopolskim Konkursie Pokazów Cyfrowych

Przewodnicz─ůcy:

Tomasz Ogrodowczyk – Go┼Ť─ç Festiwalu, cz┼éonek  Zwi─ůzku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP)

Członkowie:

Zdzis┼éaw Mackiewicz -  cz┼éonek Zwi─ůzku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF)

Artur Tabor - Go┼Ť─ç Festiwalu, cz┼éonek  Zwi─ůzku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP)

1 miejsce - Pawe┼é Bieniewski - "Mrówki"

2 miejsce - Karol Wo┼║niakowski - "Blinda - ba┼Ť┼ä o wierzbie"

3 miejsce - Ma┼égorzata Ksi─ů┼╝kiewicz - "Oddech Ba┼étyku"

Nagroda Publiczno┼Ťci Piotr Tamborek - "Krajobraz w podczerwieni"